I Ogólnopolska Konferencja “Skuteczne Zarządzanie Laboratorium” organizowana przez Laboratoryjnie.pl już za nami. Wydarzenie to odbyło się w Kielcach w dniach 10-12 kwietnia 2024 roku i było doskonałą okazją dla branży laboratoryjnej do wymiany doświadczeń i zdobycia nowej wiedzy. Nasza firma „Syl-Chem”, będąca jednym z wystawców, zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązania w tematyce zabezpieczenia laboratorium podczas nieoczekiwanych wycieków chemicznych – tutaj promowaliśmy Laboratoryjny Zestaw sorbentów CHEMISPILL®, którego producentem jest nasz partner – firma Scharlab oraz produkty takie jak np. „Koszyk Próbkobiorcy”, który został stworzony na potrzeby pobrania próbki wody do spożycia przez ludzi zgodnie z normą PN EN ISO19458 i PN EN ISO5667, oraz wiele innych produktów. Mieliśmy okazje zaprezentować naszą firmę laboratoriom, które nie znały naszej szerokiej oferty oraz spotkać naszych obecnych Klientów. Każdy, kto odwiedził nasze stoisko otrzymał pakiet materiałów informacyjnych i reklamowych.
Dużym zainteresowaniem cieszył się Luminometr, który mieliśmy na stoisku. Luminometr to urządzenie, które używane jest do monitorowania i nadzorowania ogólnego stanu higieny powierzchni produkcyjnych oraz innych miejsc np. rąk czy ubrania.
Podczas trzech dni konferencji odbyło się wiele ciekawych prelekcji i wykładów, które poruszały tematy związane z zarządzaniem laboratorium, nowoczesnymi technologiami oraz kontrolą jakości. Uczestnicy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę i nawiązać kontakty z profesjonalistami z branży.
Ostatniego dnia konferencji dzięki organizatorom firmie Laboratoryjnie.pl mieliśmy również możliwość zwiedzenia Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar. To miejsce, które imponuje swoim nowoczesnym wyglądem. Uczestnicy mieli okazję z bliska zobaczyć, jak powstają laboratoria wysokiej klasy oraz dowiedzieć się więcej o normach i procedurach stosowanych w laboratoriach pomiarowych.
Kampus to najnowocześniejsza inwestycja w obszarze metrologii nie tylko w Polsce, ale i Europie. Składa się z sześciu laboratoriów: długości, czasu, masy, termometrii, wsparcia przemysłu oraz laboratorium akustyki i wsparcia dźwięków. Są także budynki administracyjno-techniczne i pomieszczenia warsztatowe. Projekt realizowano we współpracy z Politechniką Świętokrzyską. Przedsięwzięcie kosztowało 240 milionów złotych. Budowa rozpoczęła się w styczniu 2021 roku, a pozwolenie na użytkowanie zostało wydane z ostatnimi dniami 2023 roku. Dla uczestników konferencji było to niezwykle inspirujące doświadczenie. Kampus laboratoryjny Głównego Urzędu Miar w Kielcach jest praktycznie gotowy. Tu zamontowane zostaną fontanny cezowe, niezmiernie dokładnie ustalające czas, bezechowe komory, w których często słychać każdy szmer, przyrządy mierzące prędkość auta i wiele innych. Wszystko to dokładne co do milimetra i milisekundy. Jesteśmy bardzo dumni, że byliśmy pierwszą grupą która miała zaszczyt zwiedzić ten niesamowity obiekt.
Konferencja dobiegła końca. Czekamy na przyszłoroczne wydarzenie organizowane przez Laboratoryjnie.pl. My tam będziemy i zapraszamy Wszystkich – naprawdę warto.